Eğlence

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Sivilce, siyah nokta her genç kızın korkulu rüyasıdır.

Bazı insanlarda genetik olarak sivilce çıkmasa da eğer ciltlerine gereken özeni göstermezlerse oluşma ihtimali oluyor.

Özellikle ünlü isimler ciltlerine daha fazla dikkat ediyorlar ve sivilce oluşmasını engellemek için uğraşıyorlar.

Bazı kişilerde ne kadar özen de gösterseniz sivilce oluşmasını engellemek pek de kolay olmuyor.

Peki ünlü isimler sivilcelerden korunmak için neler yapıyorlar?

1) Selena Gomez

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Selena Gomez’in en çok dikkat ettiği nokta çenesi. Performans esnasında mikrofonu çenesine çok yakın olduğu için o bölgede tahriş olma ihtimali daha fazla oluyor. Performanslarından sonra dikkat ettiği ilk alan çenesi oluyor ve maske uyguladıktan sonra nemlendirici krem sürüyor.

2) Bella Thorne

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Sivilceleri ile mücadele etmek konusunda oldukça zaman harcayan ve zorlanan ünlülerden biri Bella Thorne. Yaklaşık iki yıl uyguladığı tedavi sonrası bile sivilcelerinden kurtulmayı başaramadı. Sivilceli olduğu için kendisini canavar gibi hissettiğini söyleyen Bella daha sonra “doğal halinizi sevin” adlı kampanyanın sözcüsü oldu ve sivilcelerini gördükçe “güzel bir sivilce, yaralarımı seviyorum, cildimi seviyorum” diyerek bunun doğal bir durum olduğunu kabullendi ve herkesin de zihniyetinin değişmesi gerektiğini savunuyor. Çünkü eğer sorun haline getirmezseniz hiç bir şey kullanmadan kendiliğinden gittiklerine inanıyor.

3) Demi Lovato

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Demi için en zor olan şey ellerini cildinden uzak tutmak. Parmak uçları bakterilerin en yoğun olduğu bölgedir. Elleri sürekli cildinde olduğu için gözeneklerinin tıkanmasına ve sivilce oluşmasına sebep oluyor. Tek dikkat ettiği şey ellerini kontrol edebilmek.

4) Camila Cabello

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Camila turne esnasında bir sabah uyandığında aynaya baktı ve şimdiye kadar ki en kötü şekilde çıkmış sivilcesiyle karşılaştı. Cildini tekrar sağlıklı hale getirebilmek için hemen sağlıklı bir diyete başladı. Diyet onun daha sağlıklı bir cilde sahip olmasına yardımcı oldu.

5) Zendaya

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Sivilce sorunu her zaman sadece yüzde olmuyor. Zendaya’nın sırt ve göğüs bölgesinde oluşan sivilceleri onu zorluyor. Özellikle de kıyafetlerini seçerken özenli davranıyor. Asla onlara dokunmamaya çalışıyor çünkü onları ellemek daha kötü olmalarına sebep oluyor.

6) Laura Marano

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Laura için güven duygusu kendisini sivilcelerden korumasına yardımcı oluyor. “Eğer sen okula gittiğinde “Yüzümde çıkan şu dev sivilceye bak!” demezsen hiç kimse onu fark etmiyor. Sen dedikten sonra “Aa, daha önce fark etmemiştim ama şimdi gördüm” diye karşılık alırsın.” sözleri ile bu durumu sorun haline getirmemek ve kendine güvenmek gerektiğini söylüyor.

7) Leigh-Anne Pinnock

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Leigh-Anne’nin en çok dikkat ettiği şey yatmadan önce makyajını temizlemek. Makyajını temizle, yüzünü yıka ve tonik uygula. Daha sonra da nemlendir. Eskiden oldukça kötü bir cilde sahip olduğunu fakat kurallı bir şekilde yaşadığında cildinin daha iyi hale geldiğini söylüyor.

8) Olivia Holt

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Olivia’da sivilcesinden dolayı mutsuz olan ünlülerden biri. Dudağında çıkan büyük bir sivilce ile dışarı çıkmak zorunda olduğunda çok fazla üzgün olduğunu dile getiriyor. Sivilcesine makyaj malzemeleri ile müdahalede bulunmuyor ve bu yüzden sivilce olduğu zaman çok duygusal oluyor.

9) Miley Cyrus

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Miley Cyrus da kötü bir cilde sahip olan ünlülerden. Oldukça kötü olan cildini kararlılığı ile oldukça iyi hale getirdi. Yatmadan önce kesinlikle makyajını temizler ve yüzünü yıkar, tonik uygular. Yorgunluktan ölse bile zorla o lavaboya gittiğini söylüyor. Temizliğin tek kurtarıcı çare olduğunu düşünüyor.

10) Rihanna

10 Ünlünün Verdiği Güzellik Mücadelesi

Rihanna cildinin güzelliği sorulduğunda sırrının “aşırı su içmek” olduğunu söyledi.


Popüler

Üst