Magazin

“13 Reasons Why” Oyuncuları Duygusal Sahneler İçin Köpeklerle Moral Buldular!

“13 Reasons Why” adlı dizi gençliğin yaşadığı problemleri konu alıyor. Gençlere örnek olması amaçlanan bu projede zorbalık, tecavüz ve intihar gibi ağır konularla mücadele ediliyor.

Bu tarz karanlık hikayeler hayata geçirildiğinde oyuncular üzerinde olumsuzluklara sebep olabilir. Bu nedenle oyuncular diziyi çekerken sette sık sık sevimli köpeklerle zaman geçirerek eğlenmeye özen göstermişler.

Clay karakterini canlandıran Dylan Minnete yaptığı bir röportajda “Sette terapi köpekleri vardı. Sık sık onlarla zaman geçiriyorduk ve gerçekten yardım etmeye çalışıyorlardı, köpekler yardımcı oluyordu” açıklamalarını yaptı.

Terapi köpekleri kuruluşuna göre yavrular “gülümsemeleri ve sevinci paylaşma görevinde.”

"13 Reasons Why" Oyuncuları Duygusal Sahneler İçin Köpeklerle Moral Buldular!

Dylan, Hannah karakterini canlandıran Katherine Langford’un hepsinden daha fazla duygusal anlar yaşadığını da kabul etti.

“Katherine, duygusal şeylerin başındaydı. Hepimizin duygusal rolleri vardı ama bu onun karakteri ile ilgili.”

Katherine de daha önce yaptığı bir açıklamada duygusal açıdan çok ağır olan sahneler için bir psikiyatristle konuştuğunu ve karakterinin nasıl duygusal hissettiğini anlamaya çalıştığını söylemişti.

Bu duygu ve düşüncenin Katherine üzerinde kalıcı olmaması için hem set çalışanlarının hem de setteki terapi köpeklerinin büyük katkısı var gibi görünüyor.

Sizler de diziyi izlediniz mi? Dizi hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak yazmayı unutmayın.


Yorumlar

2 Comments

  1. Yaren

    18 Nisan 2017 at 14:38

    tabkide izledim hatta bi ara bnde pisikolojim bozuluyodu son bölüme fln geldigimde filmin bağımlısı oldum süper vr ck ağladım

  2. Elfida Jenner

    18 Nisan 2017 at 19:58

    Ben filmi izlemedim. Izlemek de istemiyorum. Sanırım bu kızın oynadığı karakteri ben oynasaydım intihara bile kalkışabilirdim! o derece.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Üst