Magazin

Alışverişte Ayrımcılığa Maruz Kalan Zendaya’dan Özür Dilendi!

Geçtiğimiz gün alışveriş yapmak isteyen Zendaya ten renginden dolayı ayrımcılığa maruz kaldığını söylemişti. Snapchat hesabından paylaşım yapan ve durum hakkındaki tepkisini gösteren Zendaya’dan market yetkilileri özür diledi.

Zaten çalışanın verdiği tepkiden sonra marketin yetkili isimleri Zendaya’ya alışveriş yapması için yardım etmişti. Bu durum sosyal medyaya taşındıktan sonra yetkililerden bir açıklama geldi.

“Biz bütün müşterilerimize son derece saygılı bir şekilde davranmaya çalışıyoruz. Burada kredi kartı ile hediye kartı satın almayı sınırlayan bir kural var. Zendaya hediye kartı fiyatını kredi kartı ile ödeyerek bizim limitimizi aşıyordu ve biz herhangi bir rahatsızlık ya da yanlış anlaşılmadan dolayı özür diliyoruz.”

Zendaya’nın fikrine saygı duyuyoruz ve aynı şekilde çeşitlilik ve kapsayıcı olmakta kararlıyız. Ayrıca Amerika’da ırkçılığın önemli bir sorun olduğunun farkındayız ve bu deneyimin her müşteriye saygılı davranmak için bir hatırlatma olduğunu görüyoruz.”

Zendaya yapılan bu açıklamaya bir yanıt vermedi. Ama umarım bu özür onu biraz mutlu etmiştir. Çünkü bu duruma oldukça fazla üzülmüş gibi görünüyordu.


Popüler

Üst