Eğlence

Arkadaşlarınız Üniversitenizi Ziyaret Ettiklerinde Yapmanız Gerekenler

Okulda yeni arkadaşlar edinmek harika ama lise arkadaşlarınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla da bağlantınızı koparmamak daha iyi olabilir.

Üniversite zamanında genelde farklı farklı şehirlerdeki okullara gidiliyor ve arkadaşlardan ayrılmak zorunda kalınıyor.

Aynı şehirde okusanız dahi farklı okullarda olduğunuz için sık sık görüşemiyorsunuz.

Bu gibi durumlarda arkadaşlarınızı ziyaret etmek için onların üniversitelerine gidebilirsiniz.

Şehir dışında okuyan arkadaşlarınızı ziyaret etmek için yeni bir yere gitmiş olursunuz. Hem yeni bir şehir hem de yeni bir üniversite görmek bütün bunların yanında bir de arkadaşınızla beraber zaman geçirmek paha biçilemez.

Peki eğer arkadaşınız ziyarete geldiyse neler yapabilirsiniz? Sizler için farklı seçenekler ekledim. Bu seçeneklerden uygun olanları ve aklınıza gelen daha değişik aktiviteleri yapabilirsiniz.

Bu arada herkes kendi üniversitesini yazmayı da unutmasın.

1) Kampüste yürüyüş yapın

Bence ilk işiniz kampüste bir yürüyüş yapmak olmalı. Kampüsler genelde büyük olurlar. Arkadaşınıza fakülteleri ve kampüsün içinde sosyal aktivite alanlarını teker teker gezdirin. Eminim ki bu turdan keyif alacaktır. Eğer imkanınız varsa konferans salonlarını, stüdyoları ve atölyeleri gösterin. Mevsime bağlı olarak açık havada zaman geçirmek de eğlenceli olacaktır. Kampüs turu eğer arkadaşınız üniversiteye karar aşamasındaysa iyi bir yol gösterici eğer üniversite öğrencisiyse de yeni bir fikir olabilir.

2) Akşam yemeği için dışarı çıkın

Okuldaki herkesin tercih ettiği ünlü bir yer var mı? Ya da sık sık arkadaşlarınla severek gittiğin bir yer? Eğer farklı bir şehirdeyseniz zincir restoranları unutun. Onlara yerel mutfağın tadını çıkarması için fırsat verin.

3) İyi yemek tercih edin

Dışarıda yemek pahalıdır. Bu nedenle kampüsünüzün en iyi yemeklerinden birini yemeyi planlamış olun. En az bir tane olmasına dikkat edin. Hem kampüste yemek üniversite için de fikir sahibi olmasına yardımcı olur.

4) Manzaraları seyredin

Kampüsün olduğu yerin özelliğine göre bu konuda tercih yapmalısınız. Şehrin öne çıkan yerlerine gitmeyi ihmal etmeyin. Belki bir sahil kenarı, belki ünlü bir park ya da bir müze belki de Uludağ’a yakınsınız. Bu tamamen sizin koşullarınıza bağlı. Bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

5) Kampüs içi etkinliklerden yararlanın

Kampüs içi etkinlikler harika olur. Çünkü yakın ve genellikle ücretsiz. Öğrenci kulüpleri olabilir ya da planlanan özel bir etkinlik.

Arkadaşlarınız Üniversitenizi Ziyaret Ettiklerinde Yapmanız Gerekenler

6) Üniversite arkadaşlarınızı da planınıza dahil edin.

İki kelimenin çarpışması garip gelebilir. Arkadaşınızı okuldaki arkadaşlarınızla tanıştırın. Kim bilir belki çok iyi anlaşırlar ve daha eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

7) Evde ya da yurtta eğlenmeye dikkat edin.

Yurtta ya da evde kalıyorsanız, içeriye girdiğiniz zamanlarda keyifli saatler geçirmeye özen gösterin. Yiyebileceğiniz abur cuburlar alın, sevdiğiniz şeyleri izleyin. Arkadaşınızla tembel bir gün geçirmekten çok daha iyi bir şey yoktur.

Ve elbette yapılacak en önemli şey, ikinizin de keyif alacağı şeyler yapmayı planladığınızdan emin olmak. Yapmak istediği özel bir şey olup olmadığını arkadaşınıza sorun ve sizin ne planladığınızı bilmesine izin verin. İyi eğlenceler!

Eğer sizlerin daha farklı fikirleri varsa bizimle paylaşmayı ve üniversitenizi ya da gitmek istediğiniz üniversiteyi yorum olarak yazmayı unutmayın.


Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Üst