Eğlence

Bavul Hazırlarken Dikkat Edilecek 8 İpucu

Herkese merhaba, yaz mevsimi geldiğinde tatile hazırlıklar başlar. Çoğumuz belki tatilimizi yaptık belki sonuna geldik belki de daha yeni çıkacağız. Ama herkes için aynı sorun var. Bavullarımıza her şeyi nasıl sığdıracağız. Ve düzenli ve sistemli bir bavul nasıl hazırlayacağız.

Artık yavaş yavaş üniversitelere yerleşen gençler de yurt arayışlarına başladılar. Giderken de güzel bir bavul hazırlamak gerekir. Her şeyi sistemli bir şekilde yerleştirmek de biraz marifet ve deneyim ister.

Ufak ama etkili dokunuşlarla bavullarınızı açtığınızda düzenli olan görünümün bozulmamasını sağlayabilirsiniz.İşte size 9 ipucu. Bunları uyguladığınızda daha iyi yerleşmiş ve profesyonel görünen bir bavula sahip olabilirsiniz.

1) Yer Kazanmak İçin Kıyafetlerinizi Rulo Yapın

Bavul Hazırlarken Dikkat Edilecek 9 İpucu

 

Kıyafetlerinizi rulo yaparak yan yana yerleştirdiğinizde yerden kazanmış olursunuz. Sıkıştırarak daha fazla eşya sığdırabilirsiniz.

2) Ayakkabılarınızı Duş Bonesinin İçinde Yerleştirin

pack_shower_cap

 

Ayakkabılarınızı duş bonesinin içine koyduktan sonra bavulunuza yerleştirebilirsiniz. Hem daha pratik olur hem de poşetlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Boneyi güzelce yıkadıktan sonra tekrar da kullanabilirsiniz.

3) Kolyeleriniz İçin Pipet Kullanın

enhanced-buzz-26771-1372093826-14

 

Kolyelerin zincirleri sürekli birbirine girer ve karışır. Bizler de çözmek için uğraşmak zorunda kalırız. Bavullarınızı hazırlarken kolyelerinize pipet takarak dolanmasını önleyebilirsiniz. Hatta evde de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

4) Büyük Kolyelerinizi Tuvalet Kağıdına Sarın

packing+long+necklaces

 

5) Küpelerinizi Kaybolmasın Diye Düğmeye Takın

küpe

 

Küçük küpeler her zaman çantaların içinde kaybolurlar. Bulmak çok zor olur. Çeşitli yöntemler deneyerek saklamaya çalışırız. Güzel yöntemlerden biri de küpeleri düğmeye takmak. Düğmeye takılı olan küpeler birbirinden ayrılmaz ve bulmak daha kolay olur.

6) Elbiselerinizi Şampuanlardan Koruyun

şamp

 

7) Zamandan Tasarruf

enhanced-buzz-32008-1368547783-5

 

Zaman sorununuz varsa ve acil çıkmanız gerekiyorsa askılardaki elbiselerinizi olduğu gibi hiç askılardan çıkarmadan ve katlamakla uğraşmadan poşete geçirebilirsiniz. Eğer isterseniz daha sonra o şekilde büyük bir bavulun içine yerleştirebilirsiniz. Özel aracınızla gidecekseniz eğer bence bavula da gerek yok 🙂

8) Çorapları Ayakkabıların İçine Saklayın

 


Yorumlar

2 Comments

 1. <3

  6 Ağustos 2015 at 14:36

  çok güzelmis,hele kolye ve corap yöntemlerine bayildim 😀

  • BTL

   6 Ağustos 2015 at 14:38

   Çok teşekkürler, beğenmene sevindik 🙂

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Üst