Magazin

Big Hit, BTS’e Karşı Yapılan Saldırılar İçin Dava Açtığını Açıkladı!

BTS’e yönelik yapılan kötü niyetli yorumlar için Big Hit Entertainment sessiz kalmadı.

BTS hakkında yapılan bu yorumlar için Big Hit Entertainment dava açacaklarını açıkladı.

Uzun bir bildiri yayınladılar ve bu bildiride de sessiz kalmayacaklarını belirttikleri açıklamalarda bulundular.

“Big Hit Entertainment’tan merhaba,

2016 Kasım ayında kötü niyetli dedikodulara, yalan haberlere ve çevrimiçi ortamda BTS üyelerini ve şirketimizi zedeleyen saldırılara karşı yasal işlem başlatacağımızı bildirmiştik. Şimdi ise davanın şimdiye dek nasıl gelişme gösterdiği hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Şirketimizin hukuk bölümü, son iki ayda şirketimizle alakalı 240,000 delile ulaştı. Yürürlükteki yasaya göre; bilgi teşvikini, iletişim sisteminin kullanılmasını ve bilginin korunmasıyla ilgili karalamaları yapan suçluların listesini hazırladık.

Kötü niyetli söylentiler, saldırılar, karaktere karşı yazılı saldırılar ve çevrimiçi ortamda BTS’i ciddi şekilde yaralayanlara karşı polisten resmi bir soruşturma başlatmasını isteyeceğiz. Polis soruşturmasına dayanarak mümkün olan her yasal işlemi ele alacağız ve yasal uzlaşmaya varılmadan cezalandırılacaklarından emin olacağız.

Big Hit Entertainment olarak sıkı tedbirler alacağımız ve bazı netizenlerin kötü niyetli saldırılarına, sanatçılarımızın eserlerine, promosyonlarına ve özel hayatlarına karşı yapılan saldırılara sessiz kalmayacağımız konusunda sizleri temin ederiz.

Teşekkürler.”

Popüler

Üst