Eğlence

Bilime Göre Dünyada 3 Çeşit Selfie Çeken İnsan Modeli Var – Sen Hangisisin?

Selfie çılgınlığı son on yılda hızlı bir şekilde büyüdü ve trend haline geldi.

Hayatımızın çok hızlı bir şekilde girdi ve hayatımızın önemli bir parçası haline geldi.

Brigham Young Üniversitesi’nin öğrencileri, insanların selfie çekmelerinin farklı nedenlerini araştırmaya karar verdiler ve bir çalışma yaptılar.

Çekilen selfielerden hangilerini kabul ettiklerini ve etmediklerini, hangilerinin daha çok beğeni alıp almayacağını sordular.

Çıkan sonuçlara göre 3 tip selfie çeken insan modelini oluşturdular.

Bakalım sen hangi grupta yer alıyorsun?

Yorum olarak bizimle paylaşmayı unutma.

1) Konuşkan insanlar: Siz, bir konuşma yapmak, başkalarıyla bilgi paylaşmak için selfie paylaşırsınız. Nerede olduğunuzu veya yaptığınız şeyi göstermek için selfie paylaşmayı tercih edersiniz.

Mirror pic in the White House…iconic.

Zendaya (@zendaya) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

2) Kendi bildirimini yapanlar: Konuşkan insanlar gibi bildirimini yapanlar da takipçilerine olayları ve yerleri göstermek için kendilerine güvenirler. Aradaki fark şu ki bildirim yapanların imajlarını kontrol etme arzusu vardır. Eğer bu tipseniz yalnızca iyi ışık alan yerlerde çekilmiş olan fotoğrafları paylaşmaktan hoşlanıyorsunuz. Takipçilerinize bir şeyler anlatmak zorunda değilsiniz.

3) Otobiyografisini yazanlar: Bir otobiyografi yazansanız, hayatınızı ve bir birey olarak benliklerinizi paylaşmaktan hoşlanırsınız. “Anılarımı kaydetmek” ve “kendimi ifade etmek” için selfie çekiyorum diye düşünürsünüz. Nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı paylaşmak için selfie çekmezsiniz. Kendi hikayenizi anlatır ve selfie yoluyla kendinizi keşfedersiniz.

I deserve it. Too much pizza. Not enough water. #firstpimpleof2017 Miley Cyrus (@mileycyrus) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Lover of flowers, hats, and hello kitty   Rowan Blanchard (@rowanblanchard) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Üst