Liste

Bu Yaz İçin Plaj Yerine Gidilecek Farklı Seçenekler

Yaz mevsimi geldiği zaman herkes plajlara akın ediyor.

Sıcak havaların tadını deniz-kum-güneş üçlüsüyle çıkarmak isteyenlerin ilk uğradığı yer plaj oluyor.

Ama herkesin dışında farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız işte size seçenekler.

Eğer sürekli plaja gitmekten sıkıldıysanız ve farklı alternatifler olsun istiyorsanız size eklediğim bu örneklere göz gezdirin derim.

1) Seyahat etmek

Arkadaşlarınızla beraber farklı yerleri keşfetmeye ne dersin? Farklı bir şehir, belki farklı bir ülke ya da ada. Belki de senin şehrinde daha önce hiç gitmediğin bir yer. Plan yapmaya şimdiden başlamalısın bence.

2) Konserler

Yaz mevsiminde en çok takip etmen gereken şeylerin başında konserler geliyor. Çok fazla konser oluyor ve değişiklik için mükemmel bir yöntem. Güzel bir yaz akşamında arkadaşlarınla beraber eğlenmenin en etkili yollarından biri.

3) Eğlence parkları

Eğlence parkı olmazsa olmaz. Yaz mevsiminde okul yok, ders yok, sınav yok. Bol bol eğlenme zamanı. Sadece plaja gitmekle yaz geçmez. Hadi arkadaşlarınla beraber hemen bir plan yap ve sana en yakın olan bir eğlence parkına koş.

4) Spor merkezi

Şimdi bu konuda gerçekçi olalım. Yaz mevsiminde çok fazla tatlılar, pizzalar ve arkadaşlarınla beraberken atıştırmalar çok fazla yedin. Okul başlamadan önce bir spor merkezine düzenli bir şekilde gidip fit olabilirsin. Ayrıca sosyalleşmene de yardımcı olur. Eğer yaşadığın yerde imkanın varsa sabah ve akşam yürüyüşlerini hiç ihmal etme derim.

5) Gönüllü aktiviteler

Staj yapmak her öğrenciyi çok fazla yoruyor. Ama eğer yaz mevsiminde farklı deneyimler yaşamak istiyorsan gönüllü stajı tercih edebilir, bir ay farklı bir deneyim yaşayabilirsin. Ayrıca çeşitli sağlık ve sosyal hizmetlere de gönüllü olarak katılabilirsin. Hem sosyalleşip yeni arkadaşlar edinmeni sağlar hem de kendini geliştirmeni.

6) Kurslar

Yaz tatilini boş geçirmek yerine tatildeyken yeni bir yetenek sahibi olmak nasıl bir fikir? Belki bir yabancı dil, belki işaret dili belki güzel tatlılar yapmayı öğreneceğin belki de el sanatları ile ilgili bir kursa gitmeyi de tercih edebilirsin. Ehliyet için sürücü kursu, savunma sporları ya da su sporları da olabilir.

7) Piknik

Yaz tatilinde olmazsa olmazlardan biri piknik yapmak. Arkadaşlarınla, akrabalarınla kalabalık bir şekilde piknik yapmayı herkes sever. Bir de piknik yaparken eğlenmek için çeşitli oyunlar olunca oldukça keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Sizler de kendi fikirlerinizi yorum olarak eklemeyi unutmayın. Yaz tatilinde plaja gitmekten sıkılanlar burada mı?

Popüler

Üst