Eğlence

Büşra Küçük – ‘Kötü Çocuk’ Konusu

Yazarı Büşra Küçük olan ‘Kötü Çocuk’ adlı 3 serilik romanın konusunu sizlerle paylaşmak istedim.

Kitap yayınlandıktan sonra aslında çok fazla ilgi görmüştü ve yorumlar yapılmıştı. Ama son olarak kitabın filminin yapılıyor olması daha fazla merak edilmesini sağladı.

Filmde Tolga Sarıtaş başrol oluyor ve Meriç karakterini canlandırıyor. İlk olarak kitabın arka kapağındaki açıklamayı okuyalım, sonra da kitabın fotoğraflarını inceleyelim..

“Siyahın içindeki beyaz noktanın başlangıç hikâyesi…

Kayla, on yedi yaşına girdiğinde, ilk kez gördüğü babasıyla, yabancı bir şehre taşınır. Bu yeni şehirde yaşadığı zorluklar karşısında, hiç beklemediği bir çocuk hep yanında olur. Meriç, etrafına ördüğü sağlam duvarlar arasında yaşayan, yalnızlığı seçmiş bir çocuktur. Kayla ilk kez bir erkeğe güvenir. Meriç’in sırlarla dolu hayatı onu düştüğü karanlığın derinliklerinden yukarıya çekerken, yanlışlar doğru gözükür. Ta ki Kayla, isminin anlamına yakışır bir şekilde yaşamadığını fark edinceye dek…

Güvendeydim! Güvende olduğuma inanamıyordum ama güvendeydim işte. Bu kolların arasında kimsenin bana zarar veremeyeceğini biliyordum. Sigaranın gömleğine sinen yoğun kokusunu alırken, hızla uzaklaşan ayak seslerini duydum. Sonunda sadece fırtınanın sesi duyulmaya başladığında, belimdeki eller dirseklerimi tuttu. Beni kendinden uzaklaştıracağını anlayıp ona sıkıca sarıldım ve tutmakta olduğum gözyaşlarımı serbest bıraktım. Hamlem işe yaradı. Dirseklerimden vazgeçip, ellerini tekrar belime doladı. “Korkma artık. İyisin,” diye fısıldadı bir süre sonra. Beni rahatlamak ister gibiydi. Korkmuyordum. Ona neden güvendiğimi bilmiyordum ama onun yanında korkmuyordum.”

Büşra Küçük - 'Kötü Çocuk' KonusuBüşra Küçük - 'Kötü Çocuk' KonusuBüşra Küçük - 'Kötü Çocuk' Konusu

Bu arka kapak bilgisinden de anlaşılacağı gibi Kayla ve Meriç arasında yaşananları konu alan bir kitap. Meriç’in kötü geçen bir çocukluğu var. Meriç, karanlık ve kötü bir çocuk.

Kayla ilk başta babasını cezalandırmak için Meriç ile takılmaya başlıyor. Çünkü babası küçükken annesini ve Kayla’yı terk ediyor ve Kayla yıllar sonra babasının yanına taşınıyor.

Meriç, kötü bir çocuk olduğu için Kayla onunla zaman geçirmeye başlıyor, onun arkadaşlarını tanıyor, onunla beraber gittiği mekanlara gidiyor.

Meriç’in takıldığı kızlar ‘Meriç’in kızları’ olarak anılıyor ve düşmanlarının da hedefi oluyorlar. Kayla da Meriç’in düşmanlarının hedefi haline geliyor ve Kayla’yı kaçırıyorlar. Meriç her ne kadar kaba, duygusuz ve serseri biri olsa da Kayla ondan hoşlanıyor ve Meriç’e de ilham olmaya başlıyor..

Meriç, Kayla’dan ilham alarak onun fotoğrafını çiziyor ve resim yarışmasında birinci oluyor. Bu birincilik Meriç’in o şehirden gitme planı olsa da Kayla’yı bırakıp gidemiyor ve ona yakın bir ev tutuyor. İkili beraber zaman geçirmeye başlıyor ama aralarındaki aşkı her ikisinin de itiraf etmiş olması kalıcı ve sürekli olacağı anlamına gelmiyor.

Meriç’i Tolga Sarıtaş canlandıracak, peki Kayla’yı kim canlandırmalı? Hande Erçel olsa nasıl olur sizce?


Popüler

Üst