Eğlence

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 10 Yolu

Herkese merhabalar, her sabah uyandığımızda hepimiz harika sabahlara uyanmak istiyoruz. Sabahları çok erken saatlerde kalktığımız zaman, daha hava bile aydınlanmadan uyandığımızda kendimizi çok yorgun, uykulu hissediyoruz.

Sabahları gideceğimiz yere yetişebilmek için de acele ediyoruz. Hızlı hızlı hazırlanıyoruz, evin içinde belki koşturuyoruz. Sabah alarm çaldığı zaman yataktan çıkana kadar çok fazla uğraş veriyoruz. Bunları önlemek için farklı yollar var.

1) Sabah giyeceğiniz kıyafetleri akşam yatmadan önce hazırlayarak dolabınıza yerleştirin. Uyandığınızda ne giysem diye zaman kaybetmeyin. 

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Sabahları uyandığımızda eğer aklımızda önceden hazırladığımız bir kombin yoksa dolabımımızı açtığımız zaman giyecek bir şey bulabilmek için kıyafetlerimize göz atarız. Sonra eğer acelemiz varsa her zaman kullandığımız kombinlerden birini seçip giyiyoruz. Genelde de evden çıktıktan sonra aklınıza “of, hep aynı şeyi giyiniyorum” fikri gelir. Eğer akşam yatmadan önce hazırlarsanız her gün farklı farklı kombinler de etmiş olabilirsiniz.

2) Akşam yatmadan önce sabah uyandığınızda giyebilmek için kalın hırka ve çorapları kolay hazırlayın.

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Kalın hırka ve çorapları uyandığınızda yataktan kalkar kalkmaz giyebileceğiniz bir yere bırakın. Uyandığınızda hemen bir hırka giyin ve kalın çorapları da unutmayın. Çünkü sabah sıcak yataktan çıkmak çok zordur. Yataktan çıktıktan sonra da üşümeye başlarız. Hırka ve çorapları giyerek kalkarsanız biraz daha iyi hissedebilirsiniz.

3) Uyandığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra telefonunuza bakarak hem gece gelen mesajları hem de gün içerisinde önemli bir şey olup olmadığını bakmak için sosyal medya hesaplarınızı kontrol edin.

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Gece uyuduğumuzda sosyal hesaplarımıza gelen mesajlar olabiliyor. Uyandığımızda ise merak ediyoruz. Sabah ilk kalktığımızda hırkamızı ve çoraplarımızı giydikten sonra yüzümü yıkadıktan sonra tekrar odamıza geri döndüğümüzde telefonumuzu alarak gelen mesajları okuyabiliriz. Mesajların yanı sıra gün içerisinde derslerle ilgili bir duyuru var mı, önemli bir gelişme var mı gibi soruların cevaplarına bakabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için de sabah hazırlanma sürenize fazladan beş dakika ekleyin.

4) Makyaj yapın

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Uyandıktan sonra telefonumuza da baktıktan sonra artık hazırlanmaya başlayabiliriz. Doğal ve hafif bir makyaj yaparak güne başlayabilirsiniz. Makyaj yapmak sizi daha fazla hazır ve iyi hissettirecektir.

5) Alarmınızı sevdiğiniz bir şarkı yapın

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Sevdiğiniz bir şarkıyla güne başlamak sizi daha mutlu edecektir. Özellikle hareketli ya da çok sevdiğiniz bir şarkıyı tercih edin. Güne dinç başlamak önemli bir nokta.

6) Kendinize güzel bir sabah mesajı bırakın.

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Sabah telefonunuza bakarken sizin bıraktığınız mesajı da okuyarak güne başlayabilirsiniz. “Bugün mükemmel bir gün olacak, süper bugün cuma çok mutluyum” gibi farklı farklı mesajlar bırakabilirsiniz. Ya da unutmamanız gereken, önemli bir konuyu da yazabilirsiniz.

7) Kendinizi şımartın

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Eğer sabah planlı ve programlı hareket ederseniz güzel bir kahvaltı yaparak enerji depolayabilir güne daha dinç başlayabilirsiniz. Kahvaltı yaparak güne başlarsanız daha iyi bir gün geçirebilirsiniz. Eğer kahvaltı yapmazsanız ve saatlerce aç kalmak zorunda olursanız bu durum sizin bütün enerjinizi yok edecek ve sonunda da çeşitli rahatsızlıklara sebep olacaktır.

8) Çantanızı yatmadan önce hazırlayın

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Çantanızı eğer yatmadan önce hazırlarsanız sabah çok fazla rahat edersiniz.

9) Arkadaşlarınızla sabah sohbeti yapın

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Arkadaşlarınızla otobüsteyken ya da okula gittiğinizde boş zamanınızda sabah sohbeti yapın ve eğlenceli konulardan konuşun.

10) Akşamdan çantanıza atıştırmalık yiyecekler yerleştirin.

Harika Bir Sabaha Merhaba Demenin 11 Yolu

Yatmadan önce çantanızı hazırlarken gün içerisinde atıştırmalık olarak yiyebileceğiniz yiyecekler yerleştirin. Belki bir çikolata olabilir, belki biraz kurabiye ya da biraz kuruyemiş olabilir. Çantanızda bu tarz atıştırmalık bulundurursanız eğer gün içerisinde acıktığınızı hissettiğinizde açlığınızı bastırabilirsiniz.


Popüler

Üst