Magazin

İyi Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Herkesin hayalidir güzel ve pürüzsüz bir cilt. Ama cildi temiz ve pürüzsüz tutmak ise çok zordur. Kimimizin cildi doğuştan güzel iken kimimizinki ise çok bakım istemektedir.

Özellikle yağlı cilde sahip insanların sürekli citlerine bakım yapmaları gerekir. Yüzdeki yağı almak ve yüzü gergin tutmak için sürekli yüzlerini temiz tutmalıdırlar.
Kuru cilt güzeldir ama aşırı kuru ciltde başka bir problemdir. Yani işte bu doğuştan güzel ciltler kuru ve yağlı cildin ortasında olan sağlıklı ciltlerdir.

Norveç ve Sibirya gibi soğuk ülkeleri düşünün. O ülkelerde yaşayan insanların genellikle yüzleri bembeyaz ve ciltleride çok gergindir. Bunun sebebi o ülkenin soğuk olmasından kaynaklanıyor.

Cilt için sıcaklık iyi birşey değildir. Ülkemiz olarak genelde sıcak suyu çok sevdiğimiz için kaynar su ile cildimizi yıkamakta ve sabunlamaktayız. Buda cildin düşmesine yani yağlanmasına gergin olmamasına sebep oluyor.

Şimdi cilt için etkili bir öneri vereceğim. Buz! Evet bildiğimiz suyu soğutmak için ve içtiğimiz bir içeceği soğutmak için kullandığımız buz’dan faydalanacağız.
Her sabah kalktığımızda yüzümüze buz süreceğiz. Donmuş bir buzu hafif ıslatarak yüzümüze uygulamamız gerekiyor. Ama dikkat etmemiz gereken buzu çok bastırmadan sürmek.

Buzu yumuşak bir şekilde yüzümüzün üzerinde gezdireceğiz taki buz eriyene kadar.
Sabah yaptığımızın aynısını birde gece yapacağız. Her gün 2 kere sabah ve akşam buzu düzgünce yüzümüzde gezdirip sürersek emin olun cildiniz daha gergin ve daha sağlıklı olacaktır.

Ama unutmayın buzu sürerken asla çok bastırmıyoruz ve yüzümüzün bir yerinde çok bekletmiyoruz. Yani sadece sürüyoruz. Buzu belirli bir bölgede çok beklettiğinizde veya çok bastırarak sürdüğünüzde kızarıklar olacaktır.


Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Üst