Magazin

Justin Bieber Konserinde Neden Mikrofonu Fırlattı ve Sahneyi Terk Etti?

Dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber, son iki konserinde yaşadığı olaylarla gündemden düşmüyor.

Purpose Turnesi kapsamında Machester’daki konserlerinde hayranlarından çığlık atmamalarını istemişti.

Justin onlarla konuşmaya ve iletişim kurmaya çalıştığı sırada hayranlarının çığlık atması onu rahatsız etti. Hayranlarına “ben konuşurken çığlık atmanız, sanki beni dinlemiyormuşsunuz gibi hissettiriyor ve bu sinir bozucu” şeklinde açıklamalar yapmaya çalıştı.

Fakat Justin Bieber hayranlarına çığlık atmayın dedikçe hayranları daha fazla çığlık atmaya ve hatta yuhlamaya başladılar.

Son olarak ise Manchester’daki pazar akşamı gerçekleşen konserinde mikrofonu fırlattı ve sahneden ayrıldı.

Justin mikrofonu fırlatmadan önce hayranlarına “Beni desteklediğinizi anlıyorum, bu tür şeyleri anlıyorum ama bu molalarda çığlık atmayı durdurun lütfen ve teşekkür ederim. Bunun gerekli olduğunu sanmıyorum. Bir şeyler söylemek istiyorum, siz çığlık atarken bu çok zor … “ şeklinde konuştu.

Verilen bir mola arasında bir şeyler anlatmak istedi fakat çığlık seslerinden bunu başarmak mümkün olmadı. Hayranlarını uyardı ama bu uyarıdan sonra çığlıklar ve yuhlamalar daha fazla arttı.

Sahneye geri geldiğinde de neden mikrofonu fırlatıp sahneden ayrıldığını anlatmaya çalıştı. “Bu gece buraya neden geldiğinizden emin değilim. Sizinle iletişim kurmak istiyor gibi hissediyorum, biliyor musunuz? Çığlık atmayın dememdeki amacım gözlerinizin içine baktığım zaman bizim bir öneme ve iletişime sahip olduğumuzu kesinlikle biliyorsunuz. Hıyar olmaya çalışan ben değilim, ben bir anımız olsun istiyorum. Manchester mükemmelsiniz. Sizi anlıyorum. Ama o zaman bunların hepsi olmak zorunda. Konuşmaktan vazgeçiyorum, tamam mı? Gecenin geri kalanında konuşmayacağım. Biz artık sadece müzik yapacağız. Çünkü açıkçası Manchester buna dayanamaz. Bu nedenle biz artık sadece müzik yapacağız.”

Yaptığı bu açıklamayla aslında sadece müzik söylemekten son derece mutsuz olduğunu anlatmış oldu. Ama oraya onu dinlemeye giden hayranları o konuştukça çığlık atmadan duramıyordu. Sanırım Justin Bieber o gece konserinde yaşadığı duygularını bir kez açıklamak zorunda olduğunu hissetti ve konserinin sonunda tekrar bir şeyler anlattı. “Üzülmemin tek sebebi, bütün dünya boyunca buraya gelmek için seyahat ettim. Ben kısa bir uçuş yapmıyorum, geliyorum ve dönüyorum. Bütün hayatımı buna adadım. Bütün hayatımı performans sergilemeye adadım. Bütün hayatımı bu yüzlerin gülümsemesine adadım ve bütün bunlardan sonra insanların bana aynı saygıyı vermediğini düşünüyorum, bu biraz acıtıyor. Yani sebebi bu. Geldiğiniz için teşekkür borçluyum.” Justin bu sözleri ile konserini sonlandırdı.

Hayranlarından bazıları onun bu davranışını son derece kaba bulurken bazıları da onu çok iyi anladığını dile getiriyor. Aslında Justin Bieber’ın tek isteği; sahneye çıkıp durmadan şarkı söylemek değil. Şarkı aralarında içinden geçen şeyleri hayranlarına anlatabilmek ve belki de onlara güzel bir anı ve hatıra bırakabilmek. Belki biraz espriler yapmak istiyor belki hayranlarıyla kendi hayatı hakkında sohbet etmek istiyor. Justin’ın şarkılarını hiç durmadan dinlemek sanal alemde mümkün.

Ama onun konuşmasını, kullanacağı kelimeleri, bir şeyler anlatırken takındığı tavrı görmek herkes için mümkün olmuyor. Bence Justin hayranlarına kendisini anlatmak ve tanıtmak istiyor ama bunu başaramıyor. Belki gelirken uçakta konuşacağı kelimeleri planlıyor ama onları anlatamıyor.

Bu konu hakkında herkesin farklı düşünceleri var ama bence olması gereken Justin’ın konserlerinde çığlık atmak yerine onun kelimelerini dinlemeye odaklanmak.


Popüler

Üst