Magazin

Metroda Emma Watson’ın Bıraktığı Bir Kitap ve Gizli Bir Not Bulmak İster Misiniz?

Emma Watson, “Bizim Paylaşılan Rafımız” adıyla feminist bir kitap kulübü kurdu.

Her ay kadınlar tarafından yazılan ve kadınlar hakkında olan bir kitap seçip insanları okumaya ve o kitap hakkında tartışmaya teşvik etmeyi amaçladı.

Kasım ve Aralık ayının kitabı ise Maya Angelou’nun yazdığı Annem ve Ben ve Annem adlı kitabı oldu.

Ayrıca Emma Watson insanları metroda kitap okumaya teşvik etmek için de “Metroda Kitaplar” adlı bir proje ile takım kurdu. 100 adet kitabı metrodaki farklı farklı yerlere yerleştiriyor ve kitapları bulan kişiler okuduktan sonra aynı şekilde onlar da tekrar metroya bırakıyorlar.

?? @booksontheunderground @oursharedshelf #Mom&Me&Mom

Emma Watson (@emmawatson) tarafından paylaşılan bir video ()

Kitapların içinde bir de Emma Watson’ın yazdığı bir not oluyor. “Sen Bizim Paylaşılan Rafımız’ın seçilen aylık kitabını bulan kişisin. Her seçim sevgi ve dikkatle yapılır, umarım kitabı beğenmişsindir. Sadece 100 adet kitap var. Lütfen ona dikkat et ve okuduktan sonra bir başkasının onu bulması için tekrar bir metroya bırak. Eğer sevdiysen ve düşüncelerini paylaşmak istersen lütfen goodreads.com/oursharedshelf. sitesinden öğrenmeme izin ver. Sevgilerle, Emma Watson Londra”

I was trying to film a post which said WAKE UP, LONDON & LOOK AROUND YOU! But then this lady grabbed the book, which is even better! #OurSharedShelf

Books On The Underground (@booksontheunderground) tarafından paylaşılan bir video ()

Bu projenin bizim ülkemizde de olmasını ister miydiniz? Ünlü isimlerin yazdığı bir not ile bıraktığı bir kitabı bulsanız okuyup tekrar onu bir metroya bırakır mısınız?

Metroda Emma Watson'ın Bıraktığı Bir Kitap ve Gizli Bir Not Bulmak İster Misiniz?Metroda Emma Watson'ın Bıraktığı Bir Kitap ve Gizli Bir Not Bulmak İster Misiniz?


Popüler

Üst