Moda

Papatya İle Saç Rengini Açmak

Yaz geldi bayanlar , artık saçlarımız güneşin etkisiyle açılmaya başlıyor. Sadece güneş işe rengi açılan saçlarımız bazen sarıya dönüyor bazen de açık kahverengi rengi.

Saçlarımızın renginin yaz gelince daha açık tonlar olması hoşumuza gidiyor. Çünkü yazın havasına ve sıcağına uygun bir imaj katıyor. Hem güneşlenmiş ve bronzlaşmış bir vücuda yakışıyor hem de yazın canlılığını katıyor. Bizler ise en doğal yolla , saçlarımıza zarar vermeden rengini açmak istiyoruz.

Hem güneş hem de denizin tuzlu suyu normalde saçlarımıza çok zarar veriyor bayanlar. Saçlarımıza da güneş koruyucu ürünler kullanmalıyız. Kremler sürerek güneş ışınlarından koruyabiliriz ve denizden çıktıktan sonra ise duş alıp tuzlu suyu saçlarımızdan akıtabiliriz. Bu tarz küçük şeyler önemsiz gibi gelebilir ama saçlarımızın kırılmaması ve zarar görmemesi için uygulamamız gereken şeyler.

Saç rengimizi açmamız için ise en doğal yolları her zaman seçmeye dikkat ediyoruz. Klasik bir yöntemdir , papatya suyunu kullanmak. Herkes tarafından bilinir , çok eski bir yöntemlerden biridir. Papatyayı kaynatırız , süzdüğümüz suyunu bir şişeye aldıktan sonra saçlarımıza süreriz ve güneşte bekleriz. Ama size tavsiyem güneşin altına geçip oturmamanız. Çünkü rengin iyi oturması için güneşin altında oturmayı tercih ediyoruz. Bu saçlarınıza zarar verir bayanlar. Güneşin altında oturmayın bence , güneş ışığını alın ama uzun süre kalmayın. Saçınız kuruyana kadar bekleyin , saçınız kuruduktan sonra ise güneşin altında kalmayın. Gölgede oturmanız dahi işe yarar. Zaten onun bir açma seviyesi var , o seviyeye ulaştıktan sonra ne kadar bekleseniz de işe yaramaz. Doğallıktan vazgeçmeyin ve saçlarınıza zarar vermekten kaçının.

Ve unutmayın ; papatya suyu siyah olan saçları sarı yapmaz , sadece bir ton açar kahverengiyi açık kahverengi yapabilir mesela. Çok kuvvetli bir etkisi olmaz yani. Aklınızda bulunsun 🙂

Papatya İle Saç Rengini Açmak Papatya İle Saç Rengini Açmak Papatya İle Saç Rengini Açmak

Popüler

Üst