Magazin

Selena Gomez Neden “13 Reasons Why”da Hannah Baker’ı Oynamadığını Açıkladı!

Aslında Hannah Baker’ı başlangıçta Selena Gomez oynayacaktı.

2011’de bu proje netleştiğinde Selena’nın başrolü oynayacağı ve annesi Mandy Teefey’in yapımcı rolünü üstleneceği açıklanmıştı.

O dönemde Selena Gomez, Wizards of Waverly Place isimli dizide ve Manto Carlo adlı filmde oynuyordu. Bunlara ek olarak bir de şarkıları için çalışıyordu ve çeşitli konserler veriyordu.

Ayrıca bu proje ilk başta bir film olarak tasarlanmıştı, Netflix’te yayınlanan bir televizyon dizisi olarak düşünülmemişti.

Açıkçası proje 2017’de yayınlanana kadar farklı bir hal almıştı.

Selena Gomez Neden "13 Reasons Why"da Hannah Baker'ı Oynamadığını Açıkladı!

Selena annesinin yanında kameraların arkasında yapımcı rolünü üstlendi ve Hannah rolünü de Katherine isimli Avustralyalı oyuncu üstlendi.

Selena Gomez “Kendimi çok fazla Hannah gibi görüyorum. Yaşça büyüdükçe daha fazla garip olduğunu anlamaya başladım. Ama bu pek çok kişinin ilgisini çekebilecek bir şey. Onun karakteri sessiz bir dayanıklılık. Hiç kimsenin yüzünde olması gereken kişi olmadım. Çok fazla genç kız dikkat çekmek için belirli bir yolda olmaları gerektiğini hissediyor. Sosyal medya bu durumu daha da çoğalttı. Hayatını olduğu gibi istememesini anlıyorum. Bu kitap benim için çok korkutucu çünkü neden onun içinde olmak istemediğimi takip eden inancı biliyorum.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Selena dizinin çekildiği dönemde yaşadığı rahatsızlıklardan dolayı da psikolojik olarak çok fazla yıpratıcı zamanlar geçirmişti.

Bir de kendisini bu kadar fazla etkileyen bir projede yer alması sağlığı açısından da olumsuz etkilere sebep olabilirdi.

Dizinin oyuncuları karakterlerinin yaşadığı çok fazla yıpratıcı sahnelerden dolayı etkilenmemek için terapi köpekleri kullandılar ve hatta Katherine bir psikiyatristle dahi konuşmuştu.

Peki siz dizide Hannah karakterini Selena’nın canlandırmasını ister miydiniz?

Popüler

Üst