Eğlence

Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri

Sınavlar öğrencilerin korkulu rüyası haline geliyor. Çünkü çok fazla konu birikiyor ve bütün konulara hakim olabilmek ise bir öğrenci için oldukça zor bir durum oluyor.

Sınavlara çalışırken biriken konuların hepsini birden nasıl çalışacağını bilemeyebilirsin. Aslında ilk sınavlarda daha az konu olur, son sınavlarda yani üniversitelerde final denilen sınavlarda konuların sayısı çok daha fazla olur.

Sizlere çalışma kağıdı hazırlamanız için bir kaç alternatif göstermek istedim. Sınavlarınıza çalışırken kendinize pratik olacak ve bütün konuların tek bir kağıtta olarak gözünüze az gelecek bir çalışma kağıdı hazırlamanız işinizi kolaylaştırır.

Konulara çalışırken özet çıkarın ve kısa notlar yazın. Anlayabileceğiniz şekilde, kısa maddeler halinde yazabilirsiniz. Eğer tek renk bir kalem kullanırsanız önemli yerlerin altını farklı renklerle çizerek dikkatinizi çekmesini sağlayabilirsiniz.
Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri Bazı dersler oldukça karışık olabilir ve formüller ezberlemek zorunda kalabilirsiniz. Bu tip dersler için A4 kağıdını her bir formül için ayrı ayrı bölümler ayırarak kullanabilirsiniz. Daha sonra ezberlediğiniz ve çok iyi bildiğiniz formüllerin bölümlerine işaretler koyarak diğer formüller üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Bütün formülleri aynı yerde görerek ezber yapmak işinizi çok kolaylaştırır ve farklı iki formül arasında bir bağlantı kurup çok daha kolay ezberleyebilirsiniz. Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri Sözel dersler için A4 kağıdını ikiye ayırıp küçük notlar yazarak özet çıkarmanız daha fazla yer sağlar ve çalışırken kafanıza takılan diğer bir konuyu da aynı anda görebilirsiniz. Konu başlıklarını renkli yazmak ve maddelere de işaretler koymak işinizi kolaylaştıracaktır.Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri Eğer dikkat çekici ve renkli şeylerden hoşlanıyorsanız böyle bir kağıt hazırlayabilirsiniz. İlk olarak bütün konuların özetini yazıp daha sonra da elinize renkli kalemleri alıp hem çalışıp hem de renklendirme yaparak, çalışırken eğlence yaratabilir sıkıcı olmasını engelleyebilirsiniz. Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri Dersinizin içeriğine göre çalışma kağıdınıza farklı farklı şekiller ve bölümler yapabilirsiniz. Bu örnekteki çalışma kağıdını ayırdığınız bölümlere dikkat ederek katladığınızda pratik bir görüntü olur ve rahat bir çalışma şekli elde edebilirsiniz. İster otobüste ister okulda katladığınız kağıtlarınızla rahatça çalışabilirsiniz. Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri Renkli kalemleri sevenler için farklı bir alternatif. Kağıdı sadece yatay olarak ince satırlar oluşturarak kullanabilir, her bir satırı da farklı renklerdeki kalemlerle yazabilirsiniz.Sınavlar İçin Çalışma Kağıdı Hazırlama Teknikleri

Sana uygun olan ve daha kolay ve pratik gelen çalışma kağıdını bizlerle paylaşmayı unutma.


Popüler

Üst