Magazin

So Ji Sub’un Ajansı, “Klavye Savaşçılarına” Karşı Yasal İşlem Başlatıyor!

So Ji Sub ve Ok Taec Yeon’un yönetim ajansı, kötü niyetli yorumlara karşı sert yasal işlemlerin kullanıldığını önceden duyurmuştu.

51k tarafından uzun bir açıklama yapıldı ve sanatçılara karşı yapılan bu saldırının zarar verici boyutlarda olduğu belirtildi.

12 Temmuz’da resmi bir açıklama yapıldı.

“Merhaba. Biz 51k.

Öncelikle 51k; destek ve sevgiyle, şirket sanatçılarına büyük ilgi gösteren ve seven hayranlarına teşekkür etmek istiyor.

Halen, sanatçıların mahremiyetine ve ahlaki haklarına aşırı derecede zarar veren ve ihlal eden eylemler henüz ortadan kaldırılmamıştır. Bazı hayranların istenmeyen davranışları nedeniyle, sanatçılar son derece stresli durumdalar. Artık durağan olmayacağız ve sürekli olarak saldırgan, kötü niyetli hakaret içeren mesajlar gönderen veya kişisel bilgileri yasadışı olarak toplayan ve sanatçıları ayrım gözetmeden sanatçılarla temas etmeye çalışan netizleri gözlemlemeyeceğiz.

Kötü niyetli söylentiler oluşturma ve yayma ve sanatçıların özel hayatını istila etme eylemlerinin siber hakaret ve hakaret suçlamalarına dayanarak derhal kınanması ve kovuşturulması muhtemeldir ve daha sonra ceza hukukuna göre ele alınacaktır.

51k, gelecekte hayranların aynı davranışlarıyla aktif olarak ilgilenmeyi umuyor. Sanatçıların haklarını olumlu karşı önlemler ve kapsamlı izleme ile korumak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir kez daha, şirket bünyesindeki sanatçıları sevdikleri ve takdir ettikleri için tüm hayranlara teşekkür etmek istiyoruz ve herkesin onlara teşvik ve sıcak destek vermeye devam edeceğini umuyoruz.

Teşekkür ederiz.”

Siz ünlülerin yaşadığı bu durum hakkında nasıl düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi yorum olarak bizimle paylaşmayı unutmayın.


Popüler

Üst