Moda

Üniversitede Şık Giymeniz İçin 5 Neden

Yaz tatilinin son günlerini yaşıyoruz. Artık herkesi yavaş yavaş okul heyecanı sarmaya başladı.

Üniversiteye yeni başlayacak olan öğrenciler, okul kayıtları, yurt planlamaları ve alışverişleri ile koşuşturmaya başladılar bile.

Herkes okul için farklı hazırlıklar içerisinde.

Bu hazırlıkları yaparken ben de üniversiteye yeni başlayan ve devam eden öğrenciler için derslere neden şık gitmeniz gerektiği ile nedenler paylaşmak istedim.

Alışverişlerinize kıyafet maddesini de eklemeyi unutmayın.

Sabah erken saatlere eklenen derslere kalkıp hazırlanıp gitmek her öğrencinin zorlu mücadelesidir.

Ama sabah çok erken diye bahane edip derslere bakımsız ve özensiz bir şekilde gitmeyin.

Derslerinize giderken her zaman bakımlı, temiz ve şık olmaya özen gösterin.

Neden mi?

1) Özgüveniniz artar.

Derslere kalem etek ve yüksek topuklu ayakkabılar ile gitmektense rahat kıyafetler ilk tercihimiz tabi ki.

Spor ayakkabıları bol bol giyebilirsiniz. Rahat edeceğiniz kıyafetlerde ilk tercihiniz olabilir.

Ama her zaman düzenli, temiz ve dikkat çekici olmaya özen gösterin. Yarın giyeceğiniz kıyafeti akşam yatmadan önce hazırlayın. Bu size hem zaman kazandırır hem de sabahın köründe aradığınız kıyafetlerle strese sokmaz. Saçlarınızın her zaman temiz ve taranmış olmasına özen gösterin. Yorgun, şiş gözler yerine daha canlı ve daha hoş görünen gözlerle derse girin.

2) Kişisel tarzınızı sergileyeceksiniz.

Üniversitede liseye göre daha iyi bir şey varsa o da kesinlikle var olmayan kıyafet kuralları.

Kıyafet konusunda serbetsiniz. İsterseniz bir şort ve parmak arası terlik bile giyebilirsiniz. Ama bunu her gün yapmayı tercih etmemelisiniz.

Herkesin kendi tarzı var. Bazılarımız sadece kot pantolon ve gömlek severiz bazılarımız ise elbiseleri.Kişiliğinizi yansıtan kıyafetler giymeye çalışın. Hem kim övgü almaktan hoşlanmaz ki? Sabahın köründeki dersinize bile hazırlanmış bir şekilde gidin.

3) Daha verimli çalışırsınız.

Görünüşünden memnun olan kişiler daha üretken olur. Daha mutlu ve daha keyifli hale gelmek daha dikkatli olmanızı sağlar. Uyku tulumuna benzer kıyafetler daha çok uykunuzu getirir.

Özellikle de soğuk kış aylarında daha aktif olabilmek için daha şık giyinin. Bu tıpkı bir yatakta uzanıp kitap okumaktansa bir sandalyede oturarak kitap okumaya benzer.

4) Çok fazla çaba sarf ettirmez.

Hepimizin belirli bir seviyede tembel olduğu doğru. Kuru şampuan gibi şeylerin icat edilmesinin nedeni bu.

Daha az çaba harcayarak farklı kıyafetler giymenin temel yöntemi; temizlik ve koordinasyon. Rahat kıyafetler her zaman öğrencilerin ilk tercihi oluyor. Ama temiz olmak şartıyla. Üzerinde geçen hafta öğle yemeğinden kalan lekelerle giyilen kıyafetler ne kadar iyi kombin yapılırsa yapılsın herkese kötü görünür.

Sadece temiz ve birbirleriyle uyumlu giyinmeniz sizin her zaman dikkat çekmenizi sağlar. İşte bu kadar basit.

5) Başkaları üzerinde iyi bir izlenim bırakırsınız.

Ne giydiğimiz ve kendimizi farlı ortamlarda nasıl tanıttığımıza göre karar alıyoruz. Görünüş konuşmadan önce geldiği için her zaman en iyi şekilde görünmek istiyoruz. Hem sınıfta hem de sınıfın dışında kendine güvenen, şık ve üretken olmalıyız. İyi bir izlenim bırakmak çok da zor değil aslında.


Popüler

Üst