Eğlence

Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen 7 Şey

Yılbaşı geceleri her sene neredeyse aynı şekilde kutlanıyor. Yılbaşı gecesi ile özdeşleşen ve insanların da yaptığı şeyler oluyor. Bazen farkında bile olmadan yaptığımız bu şeyler aslında bizlerin hayatın akışına uymak zorunda olduğumuzu hissettiğimizi gösteriyor.

Hemen hemen herkes tarafından bir yılbaşı gecesi hazırlığı, planı oluyor. İşte onlardan bazılarını toplayarak sizlerle paylaşıyoruz. Aslında hepimiz farklı farklı yerlerde aynı şeyleri yapıyoruz. Hani bir söz vardır ya. Yılbaşı gecesine nasıl girersen bir yıl öyle geçer diye. Hepimizin bir yılının aynı geçmesi gerekiyor 🙂

1)Yılbaşı ağacı süslemek

Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Yılbaşı ağaçlarını bazılarımızda evlerimizde süslüyoruz. Evleri için satın almayan kişiler de dışarıda caddelerde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, restoranlarda aklınıza gelebilecek her yerde süslenmiş yılbaşı ağaçlarını görebiliyor. Yılbaşı denilince akla gelen ilk şeylerden biri.

2)Yılbaşı gecesi durmadan yemek ve içmek.Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Hem evlerimizde hem de eğlenmek için gittiğimiz yerlerde durmadan bir şeyler yeriz ve içeriz. Bunlar tabiki sadece kurabiye ya da süt değil. Gece yatmak için yatağımıza gittiğimizde ise karnımızın şişliğinden zor uyuruz.

3)Alışveriş yapmak

Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Hem hediyeler için hem de yılbaşı akşamı evde yemek ve içmek için çeşitli alışverişler yapıyoruz. Özellikle yılbaşı gecesi için yiyecek ve içeçek alışverişinde bol bol cipsler, kuruyemişler, içecekler alınır. Evde ise farklı farklı özel yemekler hazırlanır. Çok fazla çeşit olduğu için de yarısı yenemez ve ertesi güne kalır.

4) Tombala oynamak

Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Akşam bir şeyler yerken ve içerken tombala oynamadan olmaz. Ailenin hem eğlence hem de zaman geçirme aktivitesi. Çocukların ise bozuk paraları toplama keyfi.

5) PTT etiketi ile fotoğraflar paylaşmak.

Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Evlerinde rahat kıyafetlerle sevdikleriyle beraber yılbaşı gecesini geçiren insanlar pijama,terlik,televizyon klasiğini oluşturdular. Son zamanların ise modası haline geldi. Artık dışarıda gezmek out, evde PTT yapmak in olmuş durumda.

6) Geri sayım

Yılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Son saniyelerde geri sayım yapmadan da olmaz. Hem evlerimizde hem de dışarıda eğlendiğimiz yerlerde geri sayım yapmak yılbaşı gecesinin simgesidir.

7) Televizyon izlemekYılbaşı Gecesinde Herkesin Yaptığı Klasikleşen Şeyler

Akşam aile fertleriyle beraber televizyon izlenir. Eğlence programları açılır. Genelde dizi ve filmler olmadığı için şarkılar dinlenir. Ya da çeşitli yarışmalar izlenerek evde bir eğlence ortamı yaratılır.


Popüler

Üst