Moda

Yüzümüzü Yıkarken Yaptığımız 5 Yanlış Hareket

Merhaba arkadaşlar, hepimiz cildimizin temizliğine dikkat ediyoruz. Cildimizi temiz tutmamız ve düzenli bir şekilde yıkayarak bakımlı olmamız gerekiyor. Bir rutin dahilinde cilt bakımlarımızı da yaptırmamız gerekiyor. Cildimiz hepimiz için çok değerli. Ama güzelleşelim derken yaptığımız yanlış hareketler de var. Farkında olmadan yaptığımız bu yanlışlar cildimize zarar veriyor.

1)Makyajı temizleyememek

Yüzümüzü yıkadıktan sonra tamamen temizlendiğini düşünüyoruz. Ama sadece sabunlayıp duruladıktan sonra temiz olduğunu düşünerek bırakırsanız cildinizdeki gözenekler temizlenmemiş olur. Yüzümüzü yıkadıktan sonra mutlaka bir pamuk yardımıyla tonik ile temizlik yapmalıyız. Bu işlemi yapmak için özel bir makyaj temizleyicisi ya da tonik ürünlerini almanıza gerek yok. Sadece bir gül suyu kullanabilirsiniz. Yıkadıktan sonra sonra bu işlemi yaptığınızda pamukta biriken kiri görebileceksiniz. Makyajınızı iyi bir şekilde temizleyebilmeniz gerekiyor. Ciltte kalan kalıntılar gözeneklerin dolmasını ve sivilce oluşmasını sağlar.

2)Önce ellerimizi yıkamamak

Yüzümüzü sabunlamaya başlamadan önce ellerimizi kullanacağımız sabunla yıkayıp durulamak gerekiyor. Daha sonra da yüzümüzü ıslatıp sonra köpürtme işlemini yapmaya dikkat etmeliyiz. Eğer ellerimizi önceden sabunlamadan direk yüzümüzle başlarsak bu yanlış bir hareket olur. Ellerimizle de bir bütünlük elde etmek gerekiyor.

3)Çok sık kese yapmak

Cildimiz yıkadıktan sonra pul pul dökülür. Hem fazla kuru olduğu için hem de yıkadıktan sonra ölü deriyi attığı için soyulmalar ve dökülmeler oluyor. Bu pul pul dökme olayını çok sık bir şekilde yaparsanız cildinize zarar verirsiniz. Ellerinizi kullanarak ve bastırarak ölü deriyi atmaya çalışmayın. Peeling kullanarak ölü deriyi rahat bir şekilde ve daha yumuşak bir şekilde atabilirsiniz. Eğer ellerinizle ve sık bir şekilde bu işlemi yaparsanız cildinizin kızarmasına, hassaslaşmasına ve damarlarınızın da zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

4)Yanlış temizleyici kullanmak

Kullandığımız temizleyiciler, jeller çok önemli bir konu. Kesinlikle cildinize uyumlu olan bir ürün kullanmalısınız. Her gün farklı bir ürünle yıkamak ise son derece yanlış bir hareket olur. Düzenli olarak aynı ürünü kullanmaya dikkat edin. Ve doğru bir ürün seçin

5)Çok sıcak suyla yıkamak

Çok sıcak suyla yıkamak cildimizin zarar görmesine sebep olur. Kızarmasına, yanmasına ya da damarlarınızın zarar görmesine sebep olabilirsiniz. Ilık suyla yıkamak her zaman en doğru harekettir. Hatta yıkadıktan sonra buz kullanarak da cildinize masaj yapabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Üst